Wędkowanie i Grzyby - Agroturystyka Bory Tucholskie

Slider

Bory Tucholskie to idealne miejsce, żeby uciec z miejskiej, betonowej dżungli. Bogata przyroda tych terenów spodoba się dosłownie każdemu. Niewiele osób wie, jak korzystnie wpływa natura na samopoczucie człowieka i jak pozwala się zrelaksować.

Ciekawe atrakcje w województwie kujawsko-pomorskim

Jednymi z ciekawszych aktywności na terenie Borów Tucholskich jest wypad na grzyby lub udanie się na ryby. Nie są to bardzo wymagające czynności, dlatego pozwalają się zrelaksować. Co więcej, miło będzie powrócić do swojego domu z trofeum w postaci ryby lub ciekawych gatunków grzybów. Agroturystyka w Borach Tucholskich to świetne rozwiązanie na ucieczkę od codzienności.

Grzybobranie w Borach Tucholskich

Te przepiękne tereny nadają się wręcz idealnie na grzybobranie. Bory Tucholskie od wieków z tego słyną. W XIX wieku wysyłano ogromne ilości tych smakołyków do samego Berlina. W Borach Tucholskich występuje ponad tysiąc różnych gatunków grzybów, z czego ponad setka nadaje się do spożycia. To gratka dla wszystkich odwiedzających nas grzybiarzy, którzy często mogą spotkać gatunki grzybów, z którymi nie spotkali się nigdy wcześniej! Warto wiedzieć, że nie należy zbierać grzybów bez odpowiedniej wiedzy na ich temat, ponieważ można spotkać wiele gatunków niebezpiecznych dla człowieka.

Łowienie ryb w Borach Tucholskich

 

Lubisz łowić ryby? Dobrze wiesz, jak relaksująca jest ta czynność. Tereny Borów Tucholskich sprzyjają wędkowaniu, są bogate w różne jeziora, strumyki i rzeki. To istny raj dla wędkarzy! Występuje tutaj wiele gatunków ryb. Są to między innymi leszcze, węgorze, szczupaki, okonie, sandacze, karasie, miętusy, i wiele innych. Warto wiedzieć, że niektóre zbiorniki wodne są pod ochroną, dlatego przed łowieniem nie krępuj się zapytać nas, gdzie można udać się na połów. Trzeba też podkreślić, że połów na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” jest możliwy wyłącznie w przypadku pozwolenia wydawanego przez Dyrektora Parku Narodowego. 

Kontakt i rezerwacja

 

Gospodarstwo agroturystyczne Agro Starka oferuje nocleg dla osób potrzebujących chwili wytchnienia. Zapraszamy do kontaktu w celu zarezerwowania pokoju w dogodnym dla Ciebie terminie. Możesz do nas zadzwonić, napisać e-mail, a także skorzystać ze specjalnego formularza kontaktowego dostępnego w zakładce „Kontakt i Rezerwacja”.